O nás

Kapela ArvaGrass vznikla na jeseň v roku 2009 na podnet frontmana kapely, speváka a banjistu v jednej osobe, Lojza. Formácia začínala skúšať svoje prvé skladby a bluegrassové tradicionály najprv v trojici /banjo, gitara, kontrabas/ avšak neskôr vznikla potreba ďalšieho sólového nástroja. Vo februári 2010 obohatil začínajúcu hudobnú produkciu kapely, štvrtý člen, huslista Pat. Arvagrass sa pravidelne predstavuje so svojou tvorbou na koncertných a festivalových pódiach na Slovensku i v zahraničí a v roku 2019 oslávi 10 rokov svojho pôsobenia na country & bluegrassovej scéne.

 

Lojzo /Peter Dedinský/

Frontman, banjista, zakladajúci člen kapely, spevák a autor väčšiny textov a piesní. K hudbe sa dostal už ako mladý. Hrával na gitaru, neskôr mu učarovalo banjo. V minulosti vystupoval s country kapelou Puľáci zo Zuberca a bluegrassovou formáciou Kill Bill z Nižnej. Príležitostne svojou hrou obohatil aj produkciu country skupiny Kredenc z Nižnej.

 

Juraj /Juraj Balážec/

Gitarista a spevák kapely. Okrem toho zastáva veľmi dôležitú manažérsku funkciu. K hudbe sa dostal už ako malý chlapec, keď začal navštevovať hru na akordeón v ĽŠU. Neostal len pri hraní na akordeón ale začal sa venovať aj hre na iné nástroje ako gitara a banjo. Prvé skúsenosti z pódiovým vystupovaním získal už v minulosti ako gitarista v kapele Kill Bill.

 

Andy /Andrej Latka/

Najmladší člen kapely, kontrabasista a spevák. Ku country a bluegrassovej hudbe sa dostal už ako malé dieťa nakoľko pochádza z trampskej rodiny. Vyštudoval hru na klasickú gitaru, ktorú dnes aj vyučuje. S kontrabasom prišiel prvý krát do kontaktu vo folklórnom súbore Oravan. Okrem hrania v kapele Arvagrass stále aktívne pôsobí v Ľudovej hudbe Tibora Šándora.

 

Pat /Patrik Serek/

Huslista a spevák, večný šofér a prekladateľ. K hudbe a hre na husle sa dostal už ako malý keď navštevoval ĽŠU. Svoje hranie neskôr zdokonalil na pozícii druhého huslistu vo folklórnom súbore Oravan. K bluegrassovej hudbe sa dostal pri návšteve Spojených štátov Amerických odkiaľ si doniesol kazetu s bluegrassovou hudbou.

 
 

 

Comments are closed.